Klub plastikových modelářů Jindřichův Hradec

 Sledujte nás na FaceBooku

Podporují nás
Fotogalerie →Slavík-Zdeněk→PB4-Y1 Liberator 1/72

Tenhle model, tehdy ještě B-24D, jsem - jak jinak- začal stavět jako oddechovku koncem roku 2009, Chtěl jsem si vyzkoušet jak to půjde, protože mám ještě B-24J od stejné firmy. Když jsem ale viděl ty přebytečné věže které ve stavebnici jsou, vzpomněl jsem si na letitého Privateera od Matchboxu, kterého jsem měl kdesi ve tmavém koutě kitníku. Tak jsem ho oprášil a nakonec postavil dřív než tohohle Libaratora.
No a když už jsem ho postavil zachtělo se mi dalšího námořníka  ale tentokrát v atlantické kamufláži z WWII. Na tu jsem ale musel  vyrobit obtisky a šablony. Napřed jsem zkoušel obtisky vytištěné na barevné laserove. No- na papíře jakž takž, ale přenýst to na model to je teda porod. nakonec jsem naznal že nejlepší bude malé kousky udělat jako obtisk a znaky a kódová písmena vyřezat na plotteru.  Tak jsem neváhal koupil jsem si  řezací plotter  a tralala!  Dalšího půl roku zdržení než jsem dokoupil všechny fólie, řezací software a naučil se to dělat tak,  aby to bylo k  tomu.
Poslední průser na tomhle modelu byly "šejdy " které jsem chtěl udělat olejovkama. Abych si ulehčil vzal jsem celý model štětkou a domnění, že druhý den přebytečnou barvu lehce setřu tampónem jak jsem si přečetl v učených knihách. Problém byl, ale v tom že druhý den už byly oleje totálně přeschlé a já jsem potom dalších 14dní každý den poctivě drhnul a drhnul..... a drhnul.  Takže přátelé moje zkušenost s oleji: štětku nebrat!spuštěno 21.1.2014